Očkování, zdravotnictví

K cestě na Tenerife nepotřebujete žádné speciální očkování. Je dobré vzít si s sebou z domu léky pro preventivní ošetření a případnou jednoduchou léčbu, jako jsou analgetika nebo antihistaminika pro případ alergické reakce. Nezapomeňte si také vzít léky, které běžně užíváte, například inzulín, léky na onemocnění srdce a cév a podobně. Ve Španělsku existují státní i soukromá zdravotnická zařízení. V drtivé většině turistických středisek nebo v lepších hotelích bývají v provozu lékařská zařízení, kde personál kromě španělštiny zvládne komunikovat i anglicky nebo německy. Za takové zdravotnické služby se samozřejmě platí.           

V případě akutního zranění či onemocnění je možné využít služeb tísňové linky nebo zavolat sanitku Červeného kříže. Stačí si zapamatovat číslo 112, kde vás už operátor přepojí. Některá zdravotnická zařízení dokonce přijímají kartičky našich zdravotních pojišťoven, pakliže již mají označení pro členy Evropské unie. Vždy se ale přesvědčte, že se jedná o zdravotnické zařízení, které je v rámci zdravotního plánu Evropské unie napojeno na španělský zdravotní systém a nejedná se o soukromého odborníka, který platby přijímá v hotovosti. Nejlepší je samozřejmě vycestovat nejen s řádným zdravotním pojištěním, ale také komplexním cestovním pojištěním.

Lékárny (farmacias) mají otevřeno v běžnou provozní dobu (pozor, španělskou) a některé z nich mají i noční pohotovostní službu. Tyto informace získáte v hotelu, v turistické informační kanceláři nebo v místním tisku a v neposledním případě také na dveřích příslušné lékárny. Ve velkých městech má během turistické sezóny řada lékáren nepřetržitý provoz, také se nestane, že byste se nedostali ke svým lékům, ale raději na tento fakt příliš nespoléhejte a vezměte si své lék sebou.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist