Praktické informace

Otevírací doba v obchodech není většinou jednotná a liší se podle lokality a ročního období. Obchody mají otevřeno obvykle od 9.00 do 12.00 hodin, někdy i do 13.00 hodin, odpoledne od 16.00-17.00 hodina až do 19.00-20.00 hodin. V turistických střediscích mají obchody otevřeno podle sezóny a dobu mění podle turistů. Některé obchody mívají otevřeno i v neděli, ale záleží vždy na typu obchodu a zboží, které prodává. Velké supermarkety bývají otevřeny od 10.00 hodin do 22.00 hodin, v neděli je otevírací doba zkrácená. Značkové obchody ve větších městech mají pracovní dobu několik hodin dopoledne, několik odpoledne a některé i večer, vždy je lepší si otevírací dobu ověřit. Do zoologických a botanických zahrad bývá vstup všech sedm dní v týdnu, s výjimkou některých svátků.

Pošty mají pracovní dobu od 9.00 do 19.00 hodin. Poštovní známky seženete nejen na poštách, ale i u novinových stánků nebo v prodejnách tabáku. Co se telefonování týče, určitě vyjde levněji volat z veřejných automatů než z mobilního telefonu. Na Tenerife jsou dva typy automatů; jeden na mince nebo karty a druhý pouze na karty. Karty jsou velmi výhodné a můžete je koupit v novinových stáncích. Díky těmto kartám můžete levně volat nejen po Španělsku, ale také do zahraničí. Provincie Tenerife, kam patří i ostrovy La Palma, La Gomera a El Hierro, mají předvolbu 922.

Každý z Kanárských ostrovů vydává své vlastní noviny, které mají za úkol informovat především o místních událostech. Většinou je zde k dostání i několik anglických a německých deníků a časopisů. Na ostrovech je běžně dostupné vysílání španělské televize. Hotely nabízí satelitní vysílání i připojení k internetu. V internetových kavárnách obvykle zaplatíte jedno euro za 10 minut používání internetu.

Běžné mapy ostrova Tenerife a dalších Kanárských ostrovů získáte zdarma ve většině místních turistických center nebo v recepcích hotelů. Průvodce lze koupit v hotelových prodejnách, obchodech se suvenýry a knihkupectví. Při koupi map a průvodců je dobré se přesvědčit, zda se jedná o aktuální vydání.

Ubytování je na Tenerife a na Kanárských ostrovech obecně na vysoké úrovni. Po pádu železné opony se turistický průmysl na ostrovech velmi rozšířil neboť se staly oblíbenou destinací turistů ze střední a východní Evropy. Ostrovy nabízejí řadu ubytovacích možností. Můžete se ubytovat v několika hvězdičkových luxusních hotelech, které jsou většinou v centrech větších měst a letovisek a krom výborných služeb nabízejí možnosti kulturního a sportovního vyžití. Klasické hotelové komplexy pro masovou turistiku mají většinou také dobrou úroveň a často připravují celodenní programy pro rodiny s dětmi, večerní zábavné programy. Nabízejí také možnost sportovního vyžití. Jsou zde i hotely nižší úrovně, ale i v těch je možné strávit příjemnou dovolenou. Většina hotelů na ostrově je vybavena klimatizací, ačkoli díky mírnému a příjemnému klimatu není nutností. Paradory jsou státem spravovaná ubytovací zařízení. Obvykle jsou postavena na zajímavých místech a nabízejí krásné vyhlídky. Ubytování v nich nabízejí především německé cestovní kanceláře, ale je možné je sehnat i u nás nebo je najít na internetu. Velmi oblíbené jsou i apartmány, které jsou finančně výhodnější než hotely. Ačkoli některé apartmány nabízejí i stravování, někdy je potřeba si zajistit stravování v některém z hotelů nebo si můžete vařit sami. Venkovské hotely bývají většinou přestavěny z původních venkovských domů nebo statků a nabízejí především klid a domácí prostředí. Často jsou mimo turistická letoviska a zřídka jsou finančně dostupné řadovým turistům. Nejnižším typem ubytování jsou kempy. Vždy je dobré se předem informovat na jejich vybavení. Volné stanovení není na Kanárských ostrovech dovoleno.

Na ostrově naleznete tři druhy pláží; písečné, sopečné a oblázkové. Kromě oficiálních pláží vstupujte do vody raději jen tam, kde se koupou i místní. Na plážích věnujte pozornost vlajkové signalizaci. Zelená vlajka znamená, že moře je zcela klidné a koupání je bezpečné. Žlutá vlajka signalizuje, že moře není zcela klidné a koupání je jen na vlastní riziko. Červená vlajka znamená přísný zákaz koupání a vstupu do moře.

 

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist